Wielkopolski Portal Senioralny

„Inny świat” - film o Danucie Szaflarskiej

„Inny świat” - film o Danucie Szaflarskiej
     „Inny świat” to wielokrotnie nagradzany film dokumentalny o wybitnej polskiej aktorce Danucie Szafarskiej.

     Aktorka żyła 102 lata i praktycznie do samego końca była aktywna zawodowo. W 1939 roku ukończyła Państwowy Instytut Sztuki Teatralnej w Warszawie. Podczas wojny występowała w teatrach podziemnych, a także brała udział w Powstaniu Warszawskim jako łączniczka. Po wojnie dzięki udziałowi w kilku znaczących filmach stała się niezwykle popularna. Można ją było zobaczyć m.in. w „Zakazanych piosenkach”, „Skarbie” i „Ludziach z Pociągu”. Pod koniec swojego życia znowu było o niej głośno. Stworzyła bowiem wybitne kreacje zarówno w filmach fabularnych, serialach, jak na deskach teatralnych.

    Aby zobaczyć film „Inny świat” wystarczy nacisnąć TUTAJ.

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego