Wielkopolski Portal Senioralny

Jarocin - rockowy Dom Seniora

Jarocin - rockowy Dom Seniora
Od ponad roku w Jarocinie działa "rockowy" Dom Senior-Wigor. Powstał on w miejscu zlikwidowanego Jarocińskiego Ośrodka Kultury. To właśnie w nim odbywały się pierwsze rockowe festiwale w Jarocinie. Niektórzy seniorzy pracowali przy jego organizacji. 

Aranżacja wnętrz nawiązuje do chlubnej tradycji tego miejsca. Poszczególne sale do zajęć noszą nazwy związane z Festiwalem np. Randes-Vous, czy Oddział Zamknięty. Tak właśnie nazywały się zespoły występujące w Jarocinie w latach 80. W Domu prowadzone są bardzo różne warsztaty - edukacyjne, taneczne, gimnastyczne, kulinarne, kosmetyczne oraz zajęcia z udzielania pierwszej pomocy i samoobrony. Jarocińscy seniorzy uczą się także języka angielskiego oraz obsługi komputera i poruszania w Internecie. Działa tutaj także klub e-seniora. Z zajęć korzystają także osoby, które pracowały przy organizacji pierwszych festiwali muzycznych w Jarocinie. Placówka prowadzona jest Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Jarocin. Zajęcia odbywają się codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach od 8 do 16.  Uczestniczyć w nich mogą nieaktywne zawodowo osoby, które ukończyły 60 lat. Koszt udziału w samych zajęciach to 25 zł miesięcznie. Seniorzy, którzy chcą dodatkowo skorzystać z obiadów zapłacą 100 zł. W Jarocinie od wielu lat  prężnie działa także Uniwersytet Trzeciego Wieku.

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego