Wielkopolski Portal Senioralny

Poznań – „Zakupy dla seniorów”

Poznań – „Zakupy dla seniorów”
    W okresie walki z pandemią koronawirusa Miasto Poznań uruchomiło bezpłatną usługę “Zakupy dla seniorów”. Pomoc obejmowała będzie zakup leków, żywności oraz środków czystości.

    Akcja adresowana jest do seniorów i osób z niepełnosprawnościami, mieszkających w Poznaniu. Jej celem jest maksymalna ochrona przed koniecznością wychodzenia z domów. Z usługi mogą skorzystać osoby w wieku powyżej 60 roku życia, samotnie prowadzące gospodarstwo domowe lub mieszkające z osobą z niepełnosprawnościami, długotrwale chorą lub niesamodzielną. Wystarczy zatelefonować pod nr 61 646 33 44. Jest on czynny w dni robocze od godz. 7.30 do 20.00. Podczas rozmowy z pracownikiem Biura Poznań Kontakt należy podać swoje imię, nazwisko, adres i numer telefonu. Operator przekaże te informacje koordynatorowi wolontariuszy, a ten telefonicznie skontaktuje się z osobą objętą usługą i zapyta o potrzeby. Dzięki tej rozmowę senior będzie mógł konkretnie powiedzieć, jakich zakupów potrzebuje i ustalić termin ich realizacji. Z usługi będzie skorzystać maksymalnie dwa razy w tygodniu, a wartość zakupów nie może przekroczyć kwoty 200 zł.

   Przedsięwzięcie realizowane jest w oparciu o wolontariat Caritas Archidiecezji Poznańskiej oraz innych organizacji pozarządowych. Należy podkreślić, że wszelkie procedury bezpieczeństwa (nie tylko epidemiologicznego) zostały opracowane przez władze samorządowe. Szczegółowy regulamin znajduje się TUTAJ.

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego