Wielkopolski Portal Senioralny

Profilaktyka jest najważniejsza!

Profilaktyka  jest najważniejsza!
   Niestety to osoby starsze najbardziej narażone są na skutki zarażenia koronawirusem. Nie wpadajmy w panikę. Jednak zalecana jest ostrożność.

     W Polsce wszyscy wyciągamy wnioski z zachowań Włochów, którzy nie przestrzegali zaleceń sanitarnych. Po zamknięciu szkół młodzież bardzo chętnie spotykała się w klubach. Natomiast dorośli objęci kwarantanną domową beztrosko opuszczali swoje miejsca zamieszkania i wyjeżdżali na dwutygodniowy „urlop”. Na dodatek nie potrafili zrezygnować z tradycyjnego całowania się na powitanie. Zapewne dlatego polskie profilaktyczne zalecenia uznawane są w Europie za wzorcowe.

    W całej Polsce odwołane są imprezy masowe. Zamknięte są również kina, teatry i muzea. W Wielkopolsce zamknięto również wszystkie dzienne placówki pomocy społecznej, w tym Dzienne Domy i Kluby Seniora. Ale w Ostrowie Wlkp. osoby korzystające dotychczas z zajęć w Dziennym Domu Seniora nadal będą otrzymywały śniadanie i obiad. To Straż Miejska będzie dowoziła posiłki do ich domów. W Pile samorządowcy zaapelowali do swoich młodszych mieszkańców, aby robili zakupy starszym sąsiadom. Również kościół katolicki zaczął wprowadzać dyspensę od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej mszy świętej. Wszystkie te działania wynikają z profilaktyki.

    Warto więc przypomnieć podstawowe jej zasady. Należy jak najczęściej myć ręce, unikać kontaktu z osobami chorymi, zachować dystans 1 metra od drugiej osoby. Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu na rzetelne informacje miasto Poznań uruchomiło specjalną stronę internetową, na której są również informacje dla seniorów. Część z nich będzie także przydatna dla osób nie mieszkających w Poznaniu. Aby ją odwiedzić wystarczy nacisnąć TUTAJ.

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego