Wielkopolski Portal Senioralny

Wągrowiec – bransoletka życia

Wągrowiec – bransoletka życia
    To już kolejna pomoc osobom starszym o jaką postarali się radni z Wągrowca. Wcześniej wprowadzono kartę seniora oraz pudełko życia.

    Od maja kilkudziesięciu samotnych seniorów z tego wielkopolskiego miasta będzie czuło się bezpieczniej. Rada Miasta przyjęła uchwałę, dzięki której ruszy pilotażowy projekt bezpłatnej usługi teleopiekuńczej. Przyjęta uchwała otwiera drogę do zakupu przez miasto urządzeń, które będą wyposażone w przycisk alarmowy SOS. Służy on do bezpośredniego połączenia się z Centrum Teleopieki. Po jego wciśnięciu przez seniora wzywającego pomocy, kontaktuje się z nią osoba z centrum operacyjnego. Dzięki wyposażeniu bransoletek w mikrofon i głośnik operator ustala co się stało.  W razie potrzeby, wzywa pomoc medyczną lub służby ratunkowe ze szpitala. Jeżeli nie będzie kontaktu z osobą noszącą opaskę, telecentrum na wszelki wypadek wyśle do niego pomoc, która trafi do potrzebującego dzięki wbudowanemu w bransoletkę lokalizatorowi GPS. Miasto przeznaczy na zakup bransoletek życia około 50 tys. złotych.

Media

{YouTube}
{/YouTube}

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego