Wielkopolski Portal Senioralny

Don Vasyl w Lesznie

Don Vasyl w Lesznie
    Uważany jest za wybitnego propagatora kultury romskiej. Jednak niektórzy twierdzą, że to co uprawia, to jest takie cygańskie disco polo.

   Don Vasyl urodził się w 1950 roku w Łodzi, jako Vasyl Szmidt. Przez jakiś czas mieszkał w Gorzowie Wielkopolskim, gdzie wychowywał się u boku słynnej cygańskiej poetki Papuszy. Jest organizatorem i pomysłodawcą Międzynarodowego Festiwalu Piosenki i Kultury Romów odbywającego się nieprzerwanie od 1997. Ostatnio media obiegła informacja, że ma kłopoty z Urzędem Skarbowym. Po prostu od dłuższego czasu nie płacił podatków. Został zmuszony do wystawienia na sprzedaż swojej rezydencji w Ciechocinku. Tak, czy inaczej lubimy jego występy.

   Kolejny koncert odbędzie się w piątek 6 marca w Miejskim Ośrodku Kultury w Lesznie. Bilety kosztują 65 złotych.

Media

{YouTube}
{/YouTube}

2 komentarzy

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego