Wielkopolski Portal Senioralny

Grodzisk Wlkp. – piosenki Bułata Okudżawy

Grodzisk Wlkp. – piosenki Bułata Okudżawy
    Bułat Okudżawa był głosem pokolenia. Na jego pieśniach wychowały się miliony Polaków. Jego twórczość była tłumaczona na wiele języków. W Polsce najpiękniej robiła to Agnieszka Osiecka.

    Okudżawa był synem Ormianki i Gruzina. Jego rodzice byli zagorzałymi bolszewikami. Jednak w wyniku stalinowskich czystek ojciec został rozstrzelany, a matka spędziła 18 lat w łagrze. Wychowywał się u swojej babci. Podczas wojny zgłosił się na ochotnika do wojska. Był kilkakrotnie ranny. Wszystkie te wydarzenia wpłynęły na późniejszego barda. Po wojnie zaczął pisać wiersze, a później wykonywać publicznie z akompaniamentem gitary. W Polsce jego twórczość była niezwykle popularna. Trzy lata temu polski zespół „Piramidy” nagrał płytę z największymi balladami Okudżawy. Płyta ta została wręcz entuzjastycznie przyjęta przez wdowę po artyście. Na jej zaproszenie dwukrotnie wystąpili w Moskwie na koncertach galowych poświęconych Okudżawie. Teraz zespołu „Piramidy” będą mogli wysłuchać mieszkańcy Grodziska Wielkopolskiego.


    Koncert odbędzie się w sobotę 22 lutego o godz. 18.00 w Centrum Kultury „Rondo”. Bilety kosztują 35 zł.

Media

{YouTube}
{/YouTube}

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego