Wielkopolski Portal Senioralny

Halina Frąckowiak w Suchym Lesie

Halina Frąckowiak w Suchym Lesie
     Jest uznawana za damę polskiej piosenki. W latach 70. i 80. ubiegłego wieku jej piosenki królowały na listach przebojów. Zapewne je pamiętacie.

    Halina Frąckowiak urodziła się w Poznaniu kilka lat po wojnie. Kiedy miała 16 lat zadebiutowała na  II Festiwalu Młodych Talentów w Szczecinie. Została jedną z laureatek „Złotej dziesiątki”. Oprócz niej wyróżniono wówczas m.in. Kasię Sobczyk, Zdzisławę Sośnicką i Mirę Kubasińską śpiewającą w duecie z Tadeuszem Nalepą. Od tego wydarzenia jej kariera potoczyła się błyskawicznie. Została wokalistką zespołów Czerwono-Czarni, Tarpany i ABC. W 1972 roku rozpoczęła karierę solową. Wylansowała wiele przebojów. Do najbardziej znanych należą „Czekam tu”, „Napisz, proszę”, „Za mną nie oglądaj się”, „Papierowy księżyc”, czy „Dancing Queen”. Wielokrotnie była nagradzana na Festiwalu w Opolu i Kołobrzegu. W roku 1975 w Opolu nagrodzono ją dodatkowo tytułem „Miss Obiektywu”. Piosenkarka nagrała ponad 20 płyt. Jej koncerty można było obejrzeć w wielu miejscach Europy oraz w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie.

    Teraz mieszkańcy Suchego Lasu koło Poznania będą mogli przypomnieć sobie piosenki swojej młodości. Koncert Haliny Frąckowiak odbędzie się w sobotę 25 stycznia o godz. 19.00 w Centrum Kultury w Suchym Lesie. Bilety ulgowe m.in. dla seniorów kosztują zaledwie 40 zł.

Media

{YouTube}
{/YouTube}

13 komentarzy

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego