Wielkopolski Portal Senioralny

Koncert - Czy mnie jeszcze pamiętasz?

Koncert - Czy mnie jeszcze pamiętasz?
    To już szesnaście lat, jak nie ma z nami Czesława Niemena. Ale na szczęście wszyscy o nim pamiętają. A szczególnie przyjaciele z Poznania.

   Czesław Wydrzycki – Niemen urodził się w 1939 roku w Starych Wasiliszkach na terenie obecnej Białorusi. W 1958 roku jego rodzinie udało się przenieść do Polski. Była to ostatnia fala przesiedleń polskich rodzin z terenów zajętych po wojnie przez ZSRR. Głównym celem rodziny było uniknięcie przez Czesława służby wojskowej w Armii Radzieckiej. Zamieszkali najpierw w Świebodzinie, później w Białogardzie by ostatecznie osiąść w Kołobrzegu. Już cztery lata później został jednym z laureatów Festiwalu Młodych Talentów w Szczecinie. Dzięki temu został jednym z wokalistów zespołu Niebiesko-Czarni. Rok później wystąpił z nimi w paryskiej Olimpii. To z tego okresu pochodzą jego najsłynniejsze piosenki „Czy mnie jeszcze pamiętasz?”, „Pod papugami” i „Czas jak rzeka”. W następnych latach występował już samodzielnie. Na wszystkich ogromne wrażenie zrobił utwór „Dziwny jest ten świat”. W kolejnych latach zainteresował się muzyką elektroniczną, a także filmową. Zmarł 17 stycznia 2004 roku w Warszawie.

    Od tego czasu, w każdą rocznicę odbywają się w Poznaniu koncerty poświęcone jego twórczości. Dlaczego w Poznaniu? Bo tutaj miał wielu przyjaciół. Jednym z nich jest Piotr Kuźniak – wokalista zespołu Trubadurzy. Czesław Niemen zaakceptował aranżacje swoich piosenek w wykonaniu Kuźniaka. Właśnie dlatego wybrać się na kolejny rocznicowy koncert poświęcony twórczości Czesława Niemena. Odbędzie się on w czwartek 16 stycznia o godz. 20.00 w poznańskim klubie Blue Note mieszczącym się w Centrum Kultury ZAMEK.

Media

{YouTube}
{/YouTube}

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego