Wielkopolski Portal Senioralny

Światło zwycięstwa

Światło zwycięstwa
    To nazwa widowiska multimedialnego, które zostało przygotowane z okazji 101 rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego.

   „Światło zwycięstwa” to spektakl światła, dźwięku oraz efektów specjalnych, laserów i ognia poświęcony tematyce Powstania Wielkopolskiego. Zaakcentowane w nim zostaną najważniejsze wydarzenia zwycięskiego zrywu, a historia Powstania ukazana zostanie w niecodzienny, nowatorski sposób. Sceną widowiska będzie fasada Arkadii przy placu Wolności w Poznaniu, reprezentacyjnego budynku dobrze znanego nie tylko Poznaniakom. Wybór miejsca nie jest przypadkowy, to właśnie w okolicach Arkadii 27 grudnia 1918 r. postrzelony został Franciszek Ratajczak. Również placu Wolności – 100 lat temu Wojska Wielkopolskie złożyły swoją przysięgę.

   Organizatorem widowiska jest Samorząd Województwa Wielkopolskiego. Odbędzie się ono w piątek 27 grudnia o godz. 18.30 na pl. Wolności w Poznaniu. Wstęp jest bezpłatny.

Więcej w tej kategorii: « Kolędy w Jarocinie Życzenia »

19 komentarzy

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego