Wielkopolski Portal Senioralny

Poznań najlepszym miastem dla seniorów

Poznań najlepszym miastem dla seniorów
    Poznań jest najbardziej przyjaznym dla seniorów dużym miastem w Polsce - tak wynika z raportu iKalkulator.pl. W zestawieniu wzięto pod uwagę stolice województw i porównano ich ofertę dla osób w wieku 60+.

    Raport "Najlepsze Miasta dla Seniorów 2019" został przygotowany na podstawie danych z urzędów miast, GUS, policji i NBP. Wzięto w nim pod uwagę także informacje o cenach miesięcznych biletów komunikacji miejskiej. Na pierwszym miejscu rankingu  znalazł się Poznań. Drugie miejsce zajął Kraków, na podium znalazła się również Bydgoszcz. Czym wyróżnił się Poznań? W stolicy Wielkopolski działa zarówno Koperta Życia, Złota Karta Seniora, Miejska Rada Seniorów czy Centrum Inicjatyw Senioralnych. Osoby starsze mogą także korzystać z bezpłatnego  pakietu usług, takich jak złota rączka, usługi taksówkarskie, mycie okien w domu seniora i wiele innych. Pierwsza pozycja Poznania w rankingu, to także zasługa  dostępności transportu miejskiego i specjalnego Biletu Seniora dla osób w wieku 65+, który kosztuje jedynie 50 zł rocznie.

Więcej w tej kategorii: « Seniorzy w TVP Silny głos seniora »

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego