Wielkopolski Portal Senioralny

Alicja Majewska w Poznaniu

Alicja Majewska w Poznaniu
     Piosenkarka należy do ulubionych wykonawców starszego pokolenia. Jej piosenki zawsze prezentują najwyższy poziom artystyczny, choć należy przyznać, że są bardzo tradycyjne.

   Alicja Majewska po prawie trzech latach wydała kolejną płytę i wyruszyła w trasę koncertową. Miłośnicy jej talentu będą zapewne zachwyceni. Tym razem do tradycyjnie wykwintnych kompozycji Włodzimierza Korcza napisali teksty znakomici autorzy - Magda Czapińska, Andrzej Sikorowski, Tomasz Misiak, Artur Andrus. Wykorzystano też "wyjęty z szuflady" tekst Wojciecha Młynarskiego sprzed kilkunastu lat. W programie koncertu "Żyć się chce" znalazły się też dwie szczególne piosenki. "Żal niebieski" to skromny hołd dla zmarłego przed dwu laty przyjaciela artystki, Zbigniewa Wodeckiego.  Natomiast "Przed nocą i mgłą", jest doskonale znaną kompozycją kojarzoną z serialem "07 zgłoś się".

   Alicja Majewska urodziła się we Wrocławiu, ale wczesne dzieciństwo spędziła w Olbierzowicach. Jej matka była polonistką, a ojciec dyrektorem miejscowej szkoły i nauczycielem śpiewu. Zadebiutowała w 1968 na Festiwalu Piosenki Radzieckiej w Zielonej Górze. W latach 1971–1974 była solistką zespołu Partita i występowała w warszawskim Teatrze na Targówku. W 1975 zdobyła nagrodę główną na Festiwalu w Opolu, śpiewając utwór „Bywają takie dni”.

   Koncert odbędzie się we wtorek 26 listopada o godz. 19.00 w Sali Ziemi na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Bilety w cenie 75 – 105 złotych można kupić TUTAJ.

Media

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego