Wielkopolski Portal Senioralny

„Kurier” w kinie Helios

„Kurier” w kinie Helios
   Władysław Pasikowski uznawany jest za mistrza filmów akcji. Spod jego ręki wyszły m.in. „Psy”, czy „Jack Strong”. Najnowszy film opowiada o Janie Nowaku – Jeziorańskim, słynnym kurierze z Warszawy.

     „Kurier" nie jest filmem biograficznym w ścisłym tego słowa znaczeniu. Twórcy skupiają się tylko na jednej z jego licznych misji - na trudnej podróży kuriera z Londynu do Warszawy. Jan Nowak- Jeziorański 1944 roku miał przekazać przywódcom AK, że nie mogą oni liczyć na wsparcie Aliantów i nie powinni zaczynać powstania. W tej sprawie Jeziorański rozmawiał nawet z samym Winstonem Churchillem. Wypełnienie rozkazu nie należy do łatwych, bo Jeziorańskiemu nikt nie chce pomóc - nawet stacjonujący w Wielkiej Brytanii oficerowie Wojska Polskiego. Mimo to kurier wyrusza w podróż, która obfituje w przeszkody na każdym możliwym etapie. Przez cały czas śledzą go naziści i wysyłają za nim list gończy z portretem pamięciowym.
 
    Kolejny seans z cyku „Kultura dostępna” odbędzie w czwartek 14 listopada o godz. 13.00 i 18.00 w poznańskim Kinie HELIOS w Galerii "Posnania" przy Rondzie Rataje. Projekcje odbędą się również w tych samych godzinach w kinach Helios w Pile i Kaliszu.  Natomiast w Koninie i Gnieźnie tylko o godz. 18.00. Promocyjna cena biletu wynosi 10 zł.

Dodatkowe informacje

  • Do zobaczenia w sieci kin: Do zobaczenia w sieci kin

Media

{YouTube}
{/YouTube}

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego