Wielkopolski Portal Senioralny

Tydzień w telewizji 27.10 – 01.11

Tydzień w telewizji 27.10  – 01.11
     W najbliższych dniach będzie można zobaczyć ciekawe filmy fabularne, dokumentalne oraz programy edukacyjne. Warto wybrać coś dla siebie na jesienne długie wieczory.

   W niedzielę 27 października o godz. 21.10 w TVP Kultura będzie można zobaczyć film Sergio Leone „Pewnego razu na Dzikim Zachodzie”. Uważany jest za arcydzieło. Doskonała muzyka, przenikliwe zdjęcia, nowoczesny montaż i znakomita gra aktorska – to atuty tego filmu.

   W poniedziałek na uwagę zasługuje film „300 mil do nieba”. Jest to głośny i doceniony w świecie film o spektakularnej ucieczce z PRL-owskiej Polski dwóch nastoletnich braci. Do szwedzkiego Ystad przedostali się ukryci pod tirem. Film będzie można zobaczyć o godz. 13.25 w TVP Historia. Natomiast o godz. 18.00 TVP Kultura wyemituje film dokumentalny o znanej poznańskiej aktorce Krystynie Feldman.

   We wtorek 29 października polecamy miłośnikom humoru obejrzenie dwóch odcinków lubianego francuskiego serialu „Alo, Alo”. Będzie to możliwe na kanale Stopklatka o godz. 12.20. Natomiast o godz. 20.10 w Polsacie będzie można zobaczyć głośny film „Avatar”. Jest to obraz z gatunku science fiction. Jest pierwszy pełnometrażowy film, który został zrealizowany w technice 3D. Otrzymał również trzy Oscary.

   W środę o godz. 21.00 mamy do wyboru dwie pozycje programowe. Pierwszą jest „Wielki test na prawo jazdy” w TVP 1. Będziemy mogli w nim sprawdzić, czy znamy aktualne przepisy ruchu drogowego. O tej samej godzinie TVN 7 proponuje obejrzenie filmu „Byliśmy żołnierzami”. Obraz opowiada o najkrwawszej bitwie, jaką stoczyli amerykańscy żołnierze w Wietnamie. W roli głównej występuje Mel Gibson.

   W czwartek 31 października polecamy Państwu doskonały komediodramat „Nietykalni”. Jest to historia niezwykłej więzi jaka zapanowała pomiędzy sparaliżowanym milionerem a byłym więźniem, który musi podjąć pracę jako jego opiekun. Emisja rozpocznie się o godz. 20.00 w TV Plus.

   W piątek 1 listopada będzie Państwo na grobach swoich bliskich. Ale wieczorem o godz. 20.35 TVP 1 pokaże premierowo najnowszy film Poznaniaka Filipa Bajona „Kamerdyner”. Jest to epopeja mówiąca o losach Kaszubów, Polaków i Niemców w pierwszej połowie XX wieku. Trzeba go zobaczyć koniecznie!

Media

{YouTube}
{/YouTube}

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego