Wielkopolski Portal Senioralny

Kalisz – historia polskiej piosenki

Kalisz – historia polskiej piosenki
    Ich piosenki przetrwały próbę czasu, oni niestety już odeszli. Kaliskie Centrum Kultury i Sztuki przygotowało koncert „Muzyczne Zaduszki – historia polskiej piosenki”.

   Na początek będziemy mogli przypomnieć sobie niezapomniane pioseneki 20 – lecia międzywojennego. W koncercie usłyszymy również piosenki takich artystów jak Czesław Niemen, Marek Grechuta, Andrzej Zaucha, Tadeusz Nalepa, Kora, Ryszard Riedel, Zbigniew Wodecki i wielu innych. Nie zabraknie także anegdot i ciekawostek na temat ikon polskiej piosenki i czasów, w  których tworzyli. Pomysłodawcą  i kierownikiem  muzycznym koncertu jest Damian Pyrek – muzyk, pedagog i animator kultury muzycznej.  Do współpracy zaprosił młodych muzyków z kaliskiego Technikum Budowy Fortepianów oraz troje  świetnych wokalistów o bardzo charakterystycznych głosach. Są nimi Joanna Rektor, Dominik Niklas i Justyna Garczarek.

   Koncert odbędzie się w środę 30 października o godz. 19.00 w Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu. Bilety kosztują 20 zł.

Media

{YouTube}
{/YouTube}

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego