Wielkopolski Portal Senioralny

Tydzień w telewizji 12 – 18 października

Tydzień w telewizji 12 – 18 października
   W tym tygodniu czeka nas duża dawka filmów nagradzanych Oscarami. Oprócz tego znajdziemy także filmy dokumentalne, polskie reportaże i audycje kulturalne.

   W sobotę 12 października polecamy kolejny odcinek serialu dokumentalnego „Nieznane oblicza Chin”. Będzie go można obejrzeć o godz. 10.20 w Fokus TV. Natomiast wieczorem zapraszamy do obejrzenia dwóch filmów. Pierwszym z nich jest „Skayfal”, czyli jeden z najnowszych filmów o agencie 007. Jest to dobre kino sensacyjne z Danielem Craig’iem w roli głównej. Można go zobaczyć o godz. 21.40 w TVP 1. Natomiast o godz. 20.00 w TV PULS rozpocznie się emisja niezwykłego filmu „Django”. Jego akcja toczy na Dzikim Zachodzie. Obraz w reżyserii Quentino Tarantino otrzymał dwie nagrody Oscara.

   W niedzielę o godz. 17.35 w TV PULS będziemy mogli zobaczyć doskonałą komedię romantyczną „Notting Hill” z Julią Roberts i Hugh Grantem w rolach głównych. Natomiast wielbiciele twórczości Stanisława Barei będą mogli sobie przypomnieć film „Brunet wieczorową porą”. Jego emisja rozpocznie się o godz. 18.00 w telewizji Super Polsat. Miłośników klasyki filmowej TVP Kultura zaprasza na godz. 21.10. Będzie można przypomnieć sobie film „Siedmiu wspaniałych” z 1960 roku.

   W poniedziałek 14 października TVP Kultura o godz. 16.45 wyemituje program „Errata do życiorysu Zdzisława Matlakiewicza”. Ten znakomity aktor zapamiętany został z charakterystycznych ról w takich filmach, jak „Rejs”, „Hydrozagatka”, czy „Brunet wieczorową porą”. Natomiast o godz. 20.05 Polsat wyemituje doskonały polski film „Najlepszy”. Jest on oparty na życiorysie Jerzego Górskiego, który potrafił porzucić narkotyki, by zdobyć rekord świata w mistrzostwach triathlonowych.

   We wtorek zapraszamy Państwa do obejrzenia kolejnego wydania „Magazynu Ekspresu Reporterów”. Michał Olszański zaprezentuje w nim kolejne reportaże z życia wzięte. Emisja rozpocznie się o godz. 21.55 w TVP 1. Natomiast stacja TVN Fabuła na godz. 20.00 przygotowała tego dnia emisję znakomitego filmu Ridley’a Scotta „Gladiator” z Russellem Crowe’em w roli głównej. Obraz otrzymał pięć Oscarów i opowiada historię rzymskiego generała, który znalazł się w niewoli i aby przeżyć musi być gladiatorem.

   W środę 16 października będzie można obejrzeć doskonały film Petera Weir’a „Niepokonani”. Głównym bohaterem jest Polak zesłany do gułagu na Syberii. Wraz z kilkoma śmiałkami ucieka z niego i na piechotę pokonuję 6 000 km, aby dotrzeć do Indii. Film oparty jest na książce Sławomira Rawicza „Długi marsz”.


   W czwartek o godz. 21.40 w TV 4 będzie można zobaczyć znakomitą komedię romantyczną „Pokojówka na Manhattanie” z Jennifer Lopez w roli głównej. Bohaterka jest pokojówką w luksusowym hotelu. Przez przypadek zostaje wzięta za kogoś innego i spędza romantyczny wieczór z bogatym biznesmenem. Reszty dowiecie się Państwo oglądając ten film. Natomiast Polsat o godz. 22.00 zaprezentuje nagrodzony ośmioma Oscarami film „Slumdog, milioner z ulicy”. Jest to opowieść o młodym chłopaku dorastającym na ulicy i jego nieoczekiwanej, zawrotnej karierze w indyjskiej edycji teleturnieju „Milionerzy”.


   W piątek polecamy w wieczorze kinomana w TVP Kultura film „Zniewolony”. Został on nagrodzony trzema Oscarami. Bohaterem filmu jest czarnoskóry muzyk, który pada ofiarą handlarzy niewolników. Jedną z głównych ról gra Brad Pitt.

   Poniżej przedstawiamy zwiastun filmu „Najlepszy”.

Media

{YouTube}
{/YouTube}

2 komentarzy

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego