Wielkopolski Portal Senioralny

Koło – koncert przedwojennych piosenek

Koło – koncert przedwojennych piosenek
    Wiele piosenek z lat 20. i 30. ubiegłego wieku jest wszystkim doskonale znanych. Mieszkańcy Koła wkrótce będą mieli okazję przypomnieć je sobie.

   Koncert „Lata dwudzieste, lata trzydzieste” jest sentymentalną podróżą do czasów, kiedy Polska cieszyła się odzyskaną wolności. Piosenki „Ada, to nie wypada”, „Każdemu wolno kochać”, czy „Seksapil” pomimo upływu lat są ciągle popularne. Mają swoich wiernych słuchaczy i miłośników, i to nie tylko wśród starszego pokolenia. Piosenki Jerzego Petersburskiego i Henryka Warsa  ze znakomitymi tekstami Jerzego Jurandota, Juliana Tuwima czy Mariana Hemara wykonywali cieszący się wielką popularnością artyści. Byli wśród nich Eugeniusz Bodo, Tola Mankiewiczówna, Zula Pogorzelska, Hanka Ordonówna czy Adolf Dymsza.Tym razem będzie można je usłyszeć w nowych aranżacjach w wykonaniu Anny i Romualda Spychalskich. Jak przystało na współczesne czasy na wielkim ekranie zostaną zaprezentowane wizualizacje dawnej Warszawy i Lwowa oraz fragmenty z filmów.

   Koncert odbędzie się w niedzielę 15 września o godz. 19.00 w Miejskim Domu Kultury w Kole. Bilety kosztują 60 zł.
 

Media

{YouTube}
{/YouTube}

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego