Wielkopolski Portal Senioralny

XIII Światowe Spotkania z Kulturą Romską

XIII Światowe Spotkania z Kulturą Romską
    Wszyscy lubimy muzykę cygańską za jej temperament i jednocześnie nostalgię. Ale przede wszystkim za jej oryginalność.

     Już po raz 13 mieszkańcy Poznania będą mogli zapoznać się z kultura romską. W rzeczywistości jest ona trochę inna niż ta, którą znamy z telewizyjnego festiwalu w Ciechocinku. Organizatorzy starają się upowszechniać kulturą cygańską, ponieważ widzą szerokie zainteresowanie nią. Szczególnie tych z nas, którzy pamiętają wędrujące tabory.  Warto więc wybrać się w niedzielę 25 sierpnia do poznańskiego Parku Wilsona. Od godziny 10.00 do 18.00 odbywać się będą tam XIII Światowe Spotkania z Kulturą Romską. W programie znajdą się prezentacje strojów i tańców romskich z różnych stron świata oraz warsztaty taneczne. Nie zabraknie także występów licznych zespołów i solistów romskich z Polski, Rosji, Czech i Słowacji. Festiwal organizowany jest przez Fundację Bahtałe Roma i współfinansowany ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

Media

{YouTube}
{/YouTube}

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego