Wielkopolski Portal Senioralny

Opalenica ma teleopiekę

Opalenica ma teleopiekę
     Już w kilku miastach Wielkopolski funkcjonuje system zdalnej opieki nad samotnymi seniorami. Od niedawna z takiej usługi mogą korzystać także mieszkańcy Opalenicy.

    Na początku czerwca pierwsi seniorzy z gminy Opalenica otrzymali tzw. bransoletki życia. Dzięki niej znajdują się pod nieustanną opieką Centrum Teleopieki. Urządzenie wyposażone jest w przycisk SOS, moduł GPS, który pozwala zlokalizować pacjenta oraz czujnik tętna. Bransoletka posiada również przycisk odbierania i kończenia rozmowy telefonicznej. Użytkownik może za jego pomocą zadzwonić do Centrum Zdalnej Opieki Medycznej i poinformować na przykład o złym samopoczuciu. Ratownik medyczny w razie potrzeby wezwie pogotowie ratunkowe, sam też może zainicjować połączenie z pacjentem.
    
    Program Zdalnej Opieki Senioralnej koordynuje Ośrodek Pomocy Społecznej w Opalenicy. Na razie został on wdrożony pilotażowo, ale w przyszłości planuje się rozszerzyć grupę osób posiadających Bransoletki Życia. Osoby zainteresowane programem proszone są o kontakt z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Opalenicy znajdujący się przy ul. Wyzwolenia 27, tel. 510 131 557.

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego