Wielkopolski Portal Senioralny

Rozśpiewana Wielkopolska

Rozśpiewana Wielkopolska
Do Zalasewa nieopodal Swarzędza przyjechali seniorzy z Kostrzyna Wlkp., Opalenicy, Kleszczewa i wielu innych miejscowości. Zaprezentowali widzom swoje piosenki oraz scenki kabaretowe.

W Przeglądzie "Młodzi duchem" zaprezentowało swoją twórczość artystyczną jedenaście zespołów z Wielkopolski. Wśród nich było siedem senioralnych grup muzycznych oraz cztery kabaretowo-teatralne. Przegląd został zorganizowany z okazji Europejskiego Dnia Seniora. Imprezę przygotowało Stowarzyszenie na Rzecz Aktywizacji Społeczności Lokalnej w Swarzędzu przy wsparciu finansowym Powiatu Poznańskiego. Do uczestnictwa w Przeglądzie zostały jednak zaproszone nie tylko zespoły z Powiatu Poznańskiego, ale również średzkiego i nowotomyskiego.

Dzień Seniora obchodzony jest pierwszego października jako Międzynarodowy Dzień Osób Starszych. Natomiast 20 listopada jako Ogólnopolski Dzień Seniora oraz jako Europejski Dzień Seniora. Obchody te mają na celu kształtowanie społecznego postrzegania osób starszych oraz podejmowanie działań zapewniających im godne życie. Najistotniejszym zadaniem jest walka z wykluczeniem osób starszych, ułatwienie im dostępu do opieki medycznej i do pełnego życia społecznego i kulturalnego.

 

 

19 komentarzy

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego