Wielkopolski Portal Senioralny

Szreniawa - Festyn Zielonoświątkowy

Szreniawa - Festyn Zielonoświątkowy
     Jak co roku w Muzeum Narodowym Rolnictwa w Szreniawie koło Poznania odbędzie się Festyn Zielonoświątkowy. Warto wybrać się tam z wnukami.

     Zielone Świątki to w tradycyjnej kulturze ludowej pora obrzędów związanych z pożegnaniem wiosny i towarzyszących temu zwyczajom agrarnym rozpowszechnionym od wieków na ziemiach polskich. Było to również święto rolników i pasterzy, stąd parady umajonych zwierząt oraz wyścigi na pastwiskach zakończone zabawą przy ognisku. W tradycji chrześcijańskiej święto określane jako uroczystość Zesłania Ducha Świętego, obchodzone jest 50 dni po Wielkanocy i stanowi zakończenie tego okresu. Festyny z nieodłącznymi posiłkami na świeżym powietrzu przetrwały do czasów współczesnych. Muzeum w Szreniawie pragnie nawiązać do tej tradycji i zapewnić Państwu miły, rodzinny wypoczynek.


    Podczas festynu zaprezentują się Zespół Folklorystyczny „Wielkopolanie” i Dziecięcy Zespół Folklorystyczny „Cepelia-Poznań”. W programie imprezy znajdą się ponadto występy Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Kórnickiej „Władysie”. Nawiązaniem do przypadającego tego dnia święta pasterzy będzie parada umajonych wołów i zaprzęgów zwierzęcych, pokaz strzyżenia owiec oraz pracy kowala i podkuwacza koni. Pojawi się też stanowisko muzealne poświęcone pasterstwu w Tatrach, na którym będzie można popróbować serów owczych. Ponadto zwiedzający znajdą na terenie muzeum liczne stoiska twórców ludowych, a także stanowiska gastronomiczne z daniami kuchni tradycyjnej i regionalnej.
   

      Organizatorem imprezy jest Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie. Festyn odbędzie się w niedzielę 9 czerwca, w godz. 11.00 - 17.00.

Media

{YouTube}
{/YouTube}

1 komentarz

  • albubotte
    albubotte niedziela, 13 czerwiec 2021 20:12 Link do komentarza

    kamagra uk next day delivery paypal 306

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego