Wielkopolski Portal Senioralny

Ostrów Wielkopolski jak uzdrowisko

Ostrów Wielkopolski jak uzdrowisko
     Jeszcze w tym roku w Parku Miejskim powstaną pierwsze tężnie solankowe. To dobra wiadomość dla ostrowskich seniorów.

     Obecnie tężnie solankowe są już nie tylko domeną miejscowości uzdrowiskowych. Coraz częściej można spotkać je w centrach dużych miejskich aglomeracji. Solankowy mikroklimat pozwala nawilżyć oraz pobudzić drogi oddechowe, które szybciej pozbywają się zanieczyszczeń. Dla zdrowia pobyt w tężni solankowej jest równoznaczny z kilkudniowym pobytem nad morzem. Dobroczynny wypływ mikroklimatu powstającego wokół tężni doceniany jest od wieków przez kuracjuszy na całym świecie. W ostatnich latach tężnie stały się także jedną z form walki ze smogiem. – Wiem, że nasi mieszkańcy już nie mogą doczekać się tej inwestycji. Teraz nie będzie trzeba jeździć do sanatorium, aby skorzystać z tej formy terapii – mówi prezydent Beata Klimek. Na inwestycję miasto przeznaczyło 300 tyś. złotych Jeszcze w pierwszej połowie roku zostanie ogłoszony przetarg na ich budowę.

Media

{YouTube}
{/YouTube}

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego