Wielkopolski Portal Senioralny

Oborniki - „Złota rączka”

Oborniki - „Złota rączka”
    W kolejnym wielkopolskim mieście została uruchomiona bezpłatna usługa „złotej rączki” dla seniorów. Pomocą objęte są osoby powyżej 60 roku życia.

    Wiele starszych osób ma problemy z drobnymi naprawami w swoim domu. Należą do nich takie czynności jak wymiana klamek i zamków, regulacja drzwi i okien, cieknący kran, montaż lustra, czy nawet wymiana żarówki. Pierwszym miastem w Polsce, który zorganizował seniorom bezpłatną pomoc techniczną był Poznań. Zapewne dlatego, że tutaj powstała pierwsza w Polsce Miejska Rada Seniorów. Pomysł ten podchwyciły władze kilku innych polskich miast. W zeszłym roku możliwość skorzystania z usług „złotej rączki” otrzymali także seniorzy z Gniezna. Natomiast w tym roku środki na ten cel znalazły władze Obornik. W tym przypadku realizatorem została spółdzielnia socjalna, co jest również niezwykle ważne społecznie.

    Zainteresowani seniorzy z Obornik mogą zgłaszać potrzebę wizyty „złotej rączki” od poniedziałku do piątku w godz. 11.00  15.00 pod numerem telefonu 518 795 665.

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego