Wielkopolski Portal Senioralny

Pamelo żegnaj! – koniec Tercetu Egzotycznego

Pamelo żegnaj! – koniec Tercetu Egzotycznego
     Izabela Skrybant-Dziewiatkowska była ikoną polskiej sceny muzycznej i liderką Tercetu Egzotycznego. Zmarła 1 maja 2019 roku w wieku 81 lat.

    Piosenkarka urodziła się w 1938 r. w Łukowcu Wiszniowieckim koło Lwowa. W roku 1960 ukończyła Liceum Muzyczne we Wrocławiu. Następnie przez trzy lata była solistką Operetki Wrocławskiej. W 1964 roku zadebiutowała na dużym ekranie, grając u Wojciecha Hasa w "Rękopisie znalezionym w Saragossie". W tym samym roku związała się z zespołem Tercet Egzotyczny założonym przez jej męża Zbigniewa Dziewiątkowskiego. Grupa  wykonywała piosenki o brzmieniu latynoamerykańskim, a muzycy ubrani byli w meksykańskie stroje i sombrera. Ich największym przebojem jest piosenka „Pamelo żegnaj”. Przez media i część publiczności byli traktowani z przymrużeniem oka. Jednak ich płyty rozchodziły się w wielotysięcznych nakładach, a piosenki z repertuaru zespołu obecne były na każdym dancingu.

    W swojej karierze 49 razy odwiedzili USA. Wielokrotnie koncertowali m.in. w Holandii , Szwecji, Danii i Grecji. W Polsce z należnym uznaniem spotkali się dopiero w 1992 roku, kiedy to zaproszono ich na festiwal w Sopocie. Kilka lat później TVP zrealizowała z dużym rozmachem program „Egzotyczne lato z Tercetem”. Cieszył się on tak dużą popularnością, że był powtarzany kilkanaście razy. W ostatnich latach Izabellę Skrybant-Dziewiątkowską wyróżniono wieloma zaszczytnymi odznaczeniami. Zmarła 1 maja 2019 roku na raka trzustki. Od 2014 roku Tercet Egzotyczny ma swoje muzeum. Znajduje się ono w Wielkopolsce we wsi Lubiń położonej pomiędzy Kościanem a Gostyniem.

Media

{YouTube}
{/YouTube}

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego