Wielkopolski Portal Senioralny

Poznań – Senior w Muzie

Poznań – Senior w Muzie
    W czasach naszej młodości kino MUZA szczyciło się tym, że jest kinem dobrych filmów. Można było w nim zobaczyć ambitne filmy, które byłe przeznaczone do wąskiego rozpowszechniania.

     Poznańskie kino MUZA jest najstarszym działającym do dzisiaj kinem w Polsce. Przez te wszystkie lata było wielokrotnie modernizowane. W czasach PRL-u działał tutaj słynny Dyskusyjny Klub Filmowy KAMERA. W nowej rzeczywistości tradycyjne kina musiały zmierzyć się z multipleksami, czyli kinami wielo salowymi z nieodłącznym popcornem w roli głównej. Młodych przyciągał do nich widok, jak z zachodnich filmów. Nas trochę to przerażało. Ale dzisiaj możemy film zobaczyć albo w monstrualnym molochu zlokalizowanym w galerii handlowej, albo w tradycyjnym małym kinie. Dzięki cyfrowym projektorom seanse niczym się nie różnią.

    Władze miasta Poznania właśnie uruchamiają nową ofertę filmową dla seniorów. Już od 3 kwietnia w każdy wtorek będą odbywały się w kinie MUZA dwa seanse filmowe adresowane do osób starszych. Pierwszy o godz. 15.00, a drugi o 17.30. Na każdym z nich będzie wyświetlany inny film. Bilety będą kosztowały 10 zł. Przed każdym seansem odbędzie się krótka prelekcja. Natomiast po filmie będzie można podyskutować o nim przy filiżance kawy lub herbaty, która wliczona jest w cenę biletu. Aby udać się do kina wystarczy posiadać legitymacje emeryta lub poznańską kartę seniora. Szczegółowy program znajdziecie Państwo TUTAJ

Media

{YouTube}
{/YouTube}

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego