Wielkopolski Portal Senioralny

Trzcianka – koncert Edyty Geppert

Trzcianka – koncert Edyty Geppert
     Któż z nas nie pamięta jej brawurowo zaśpiewanej w Opolu piosenki „Kocham cię życie”? Choć od tego czasu minęło sporo lat, to artystka śpiewa coraz dojrzalej.

   Edyta Geppert znana jest z tego, że z wielką starannością buduje swój repertuar. Jej precyzyjnie wyreżyserowane recitale są rzadką okazją usłyszenia prawdziwych perełek polskiej piosenki literackiej. Wśród autorów tekstów odnajdujemy Agnieszkę Osiecką, Jacka Cygana, Jonasza Koftę, czy Wojciecha Młynarskiego. Natomiast kompozytorami są m.in. Włodzimierz Korcz, Seweryn Krajewski, czy Andrzej Rybiński. Piosenkarka urodziła się w Nowej Rudzie. W młodości występowała Zespole Pieśni i Tańca "Nowa Ruda". Matka Edyty Gepert jest Węgierką i dla tego bliskie jej sercu są czardasze. Po raz pierwszy zaprezentowała się szerszej publiczności w 1984 roku. Zdobyła wówczas I nagrodę na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu oraz Grand Prix Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu.


   Na koncert Edyty Geppert zaprasza Biblioteka Publiczna i Centrum Kultury w Trzciance. Koncert odbędzie się w niedzielę 7 kwietnia o godzinie 18.00 w Hotelu AJAKS przy ul. P. Skargi 56. Bilety kosztują 50 złotych.  Aby zachęcić Państwa do wybrania się na koncert proponujemy obejrzenie i wysłuchanie piosenki "Nie żałuję".
 

Media

{YouTube}
{/YouTube}

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego