Wielkopolski Portal Senioralny

Tarnowo Podgórne ma teleopiekę

Tarnowo Podgórne ma teleopiekę
     Grupa seniorów w gminie Tarnowo Podgórne otrzymała bransoletki życia w ramach programu Teleopieki. Są to urządzenia które podłączone do centrum ratunkowego.

    W połowie marca w gminie Tarnowo Podgórne ruszył program teleopieki. Przeznaczony jest on dla osób starszych, mieszkających samotnie i których stan zdrowia zagrożony jest zasłabnięciem, czy upadkiem. Bransoletkę nosi się na ręce i przypomina ona zegarek. Znajdują się na niej przyciski, dzięki którym można wezwać pomoc lub skonsultować się ratownikiem medycznym. Ciekawym rozwiązaniem jest to, że osoby objęte programem mają dodatkowo dostęp do wsparcia rehabilitacyjnego. Raz w miesiącu odwiedza ich rehabilitant i uczy, jak wykonywać ćwiczenia usprawniające.

    Całe przedsięwzięcie finansowane jest ze środków Gminy Tarnowo Podgórne przy wydatnym wsparciu Unii Europejskiej.

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego