Wielkopolski Portal Senioralny

Poznań – Centrum jest dla nas

Poznań – Centrum jest dla nas
    Ponad półtora roku trwał remont głównego odcinka ul. Św. Marcin. Dzisiaj można śmiało powiedzieć, że ten fragment centrum jest przyjazny seniorom.

    Przed remontem to była bardzo ruchliwa ulica. Po dwa pasy ruchu samochodowego w każda stronę. Natomiast środkiem co chwilę jeździł tramwaj. Po stronie wieżowców były dziesiątki miejsc parkingowych, ale ani jednej ławki. Teraz to wszystko się zmieniło. Ulica na dużej szerokości jest deptakiem. Posadzono tam prawie 70 drzew i ustawiono wiele ciekawie zaprojektowanych ławek. Wieczorem ulica jest nowocześnie i zdecydowanie silnie oświetlona. Co prawda nadal jeżdżą tramwaje, ale torowisko zostało znakomicie wytłumione. Przy ul. Ratajczaka przywrócono zlikwidowany wiele lat temu przystanek tramwajowy. Jest to tzw. wiedeński, który jest przedłużeniem chodnika. Dzięki temu osoby starsze nie mają problemu z wejściem do tramwaju. Co prawda dopuszczony został ruch samochodowy jedną jezdnią w każdą stronę, ale bardzo powolny. Pojazdy mogą poruszać się jedynie z prędkością 20 km/h. Gdy tylko trochę ociepli się, to będzie można w pełni korzystać z uroków nowego miejsca. Zazielenią się drzewa i powstaną liczne ogródki kawiarniane. Ciekawe tylko, czy właściciele zaproponują seniorom kawę w promocyjnej cenie?

Media

{YouTube}
{/YouTube}

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego