Wielkopolski Portal Senioralny

Śpiewająca Eurydyka – piosenki Anny German

Śpiewająca Eurydyka – piosenki Anny German
    Któż z nas nie pamięta Anny German? Jej przejmujący głos zjednał sobie słuchaczy w Polsce, Związku Radzieckim a także we Włoszech.

    Anna German zmarła przedwcześnie 37 lat temu. Do Polski przyjechała zaraz po wojnie, jako repatriantka. W latach 60. ubiegłego wieku zdobyła ogromną popularność. Piosenka „Tańczące Eurydyki” w jej wykonaniu otrzymała nagrodę na festiwalach w Opolu i Spocie. Później jej kariera nabrała rozpędu, aż do tragicznego wypadku na włoskiej autostradzie słońca. Resztę doskonale Państwo znacie z serialu, który był kilka lat temu emitowany w TVP. Wiele osób chciałoby dzisiaj usłyszeć Annę German. Piosenkarka Katarzyna Zawada wychodzi im naprzeciw. Została bowiem laureatką głównej nagrody na Festiwalu Piosenek Anny German, który odbył się cztery lata temu w Moskwie. Piosenkarka jest absolwentką wydziału wokalno-aktorskiego poznańskiej Akademii Muzycznej. 

   Najpiękniejsze piosenki Anny German w jej wykonaniu będzie można usłyszeć w sobotę 16 lutego o g. 18.45 w Poznaniu w kościele na ul. Fredry 11, a także w sobotę 23 lutego o g. 17.00 w Koninie w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej znajdującej się na ul. Przyjaźni 1. Ponadto koncert odbędzie się 24 lutego o g. 16.00 w auli I Liceum Ogólnokształcącego w  Gnieźnie oraz 17 marca o g. 17.00 w Ostrowskim Centrum Kultury.

Media

{YouTube}
{/YouTube}

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego