Wielkopolski Portal Senioralny

Poznań - Złota rączka dla seniora

Poznań -  Złota rączka dla seniora
Z inicjatywy Miejskiej Rady Seniorów powstała oryginalna usługa dla osób starszych. Każdy senior mieszkający w Poznaniu może poprosić o bezpłatną naprawę cieknącego kranu, niedziałającego gniazdka elektrycznego, czy zacinającego się zamka w drzwiach.

W Poznaniu mieszka 128 tysięcy seniorów. Dużą grupę stanowią kobiety, które nie znają się na drobnych naprawach domowych. To właśnie do nich skierowany jest pilotażowy program Miasta Poznania. Jeśli komuś w domu przestały funkcjonować najprostsze urządzenia, takie jak kran, prysznic, spłuczka, czy choćby nocna lampka, to nie trzeba wzywać bardzo drogiego fachowca. Teraz wystarczy zatelefonować pod nr 61 646-33-44. Wówczas urzędnicy ustalą, jaka pomoc jest potrzebna i bezpłatnie wyślą fachowca. Miasto Poznań przeznaczyło wstępnie 10 tysięcy złotych na opłacenie usług "złotej rączki". Nasza redakcja zachęca inne gminy do podjęcia podobnych działań, gdyż wielu seniorów potrzebuje właśnie takiego wsparcia.

 

 

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego