Wielkopolski Portal Senioralny

Poznań - będzie więcej mieszkań dla seniorów

Poznań - będzie więcej mieszkań dla seniorów
    Są duże szanse, aby miasto pozyskało nawet 15 milionów złotych z funduszy unijnych na Społeczną Agencję Najmu. Dzięki nim będzie można tworzyć między innymi mieszkania dla seniorów.

   Projekt o nazwie „Studio dla seniora” ma polegać na podziale 80. metrowych mieszkań na kilka samodzielnych lokali z własnym węzłem sanitarnym i aneksem kuchennym. Będą one połączone wspólną przestrzenią. Miasto zamierza zająć się sprzątaniem, cotygodniowymi zakupami oraz teleopieką. Szczegółowe założenia programu "Studio dla seniora" znajdują się jeszcze w opracowaniu Biura Spraw Lokalowych, ale wytypowano już dwa pierwsze mieszkania, w których wydzielonych zostanie 6 samodzielnych lokali studyjnych. Takich mieszkań może w przyszłości pojawić się znacznie więcej. Zależy to od tego, czy uda się pozyskać 15 mln zł ze środków unijnych. Jeśli tak, to skorzystają z tego również osoby niepełnosprawne.

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego