Wielkopolski Portal Senioralny

Rozśpiewana Osieczna

Rozśpiewana Osieczna
W Osiecznej leżącej w powiecie leszczyńskim działa chór "Senior". Powstał on prawie dwadzieścia lat temu. Jego członkami są miejscowi emeryci i renciści.     

Chór w swoim repertuarze ma piosenki biesiadne, pieśni chóralne i kościelne. Wykonuje również utwory muzyki ludowej oraz obrzędowej. Chór bierze udział w licznych przeglądach i konkursach. Zdobył między innymi wyróżnienie na „Festiwalu Zespołów Emeryckich”, nagrodę za występ na Świętej Górze w „Przeglądzie Pieśni Religijnych” oraz dwukrotnie za udział w „Przeglądzie Pieśni Południowo – Zachodniej Wielkopolski”. Swoimi występami aktywnie promuje gminę Osieczna. Często występuje w Lesznie, Rawiczu,  czy Rydzynie. „Senior” zawsze uświetnia obchody świąt narodowych, kościelnych oraz lokalnych, takich jak festyny czy dożynki powiatowe. Obecnie na próby uczęszcza 13 osób. Prezesem jest Bogdan Fischer, a dużego wsparcia udziela przewodnicząca PZEiR – Alina Ciesielska. Chór działa przy Centrum Kultury i Bibliotece w Osiecznej.

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego