Wielkopolski Portal Senioralny

Ostrów Wlkp. - mieszkania dla seniorów

Ostrów Wlkp. - mieszkania dla seniorów
    W Ostrowie Wielkopolskim uroczyście oddano 14 mieszkań specjalnie przystosowanych do potrzeb osób starszych.

    Ponad rok trwał remont jednej z kamienic w centrum miasta. Znajduje się ona na ulicy Wiosny Ludów 29 i położona jest nieopodal Rynku, kościoła, apteki oraz sklepów. Zamontowano w niej windę, a lokale pozbawiane są progów. W kamienicy znajduje się 14 mieszkań jeno i dwupokojowych. - Ta odnowiona i zmodernizowana kamienica jest  zatem nie tylko dobrym przykładem materialnej i fizycznej rewitalizacji zdegradowanej wcześniej substancji mieszkaniowej, ale także wspaniałym przykładem rewitalizacji społecznej – zapewnia Beata Klimek prezydent Ostrowa. Remont kamienicy kosztował ponad 2 mln złotych. Inwestycję dofinansował Bank Gospodarstwa Krajowego, jednak większość kosztów poniosło miasto. Ostrów Wielkopolsko od dłuższego czasu dba o swoich seniorów.  Jest przecież jednym z kilku polskich miast należących do prestiżowej sieci miast przyjaznych starzeniu się Światowej Organizacji Zdrowia WHO.

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego