Wielkopolski Portal Senioralny

Minął kolejny rok

Minął kolejny rok
     W mijającym roku wiele ciekawych rzeczy spotkało wielkopolskich seniorów. Oby tak było dalej.

    Seniorzy z Kalisza zamieszkali w zaadaptowanym do ich potrzeb byłym akademiku. W Ostrowie Wielkopolskim otwarto miejski Klub Seniora. W Poznaniu uruchomiono kolejne bezpłatne usługi dla osób starszych – dowóz książek z biblioteki, wypożyczalnię sprzętu rehabilitacyjnego oraz usługi manicure. W Luboniu uhonorowano kolejnego seniora. W Puszczykowie odbył się rowerowy rajd retro oraz kolejne zawody nording walking. W Kaliszu odbyła się Senioriada, a w Kościanie seniorom zaproponowano bezpłatne taksówki. Po raz kolejny wystąpiły publicznie „Senioritki”. W Luboniu odbył się Piknik z Wigorem, a w Rydzynie Forum Wielkopolskich Uniwersytetów Trzeciego Wieku. W Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego powstał zespół ekspertów zajmujący się problemami osób starszych. Odbyła się także II Wiosenna Szkoła Wielkopolskich Rad Seniorów i kolejna udana edycja Targów Viva Seniorzy. W Powiecie Poznańskim powołano Radę Seniorów. Odbyła się także kolejna edycja Samochodowego Rajdu Seniorów oraz dziesiątki imprez adresowanych do starszych mieszkańców naszego województwa. Nie sposób wymienić je wszystkie. Dlatego sygnalizujemy jedynie te, które w pierwszej chwili postanowiliśmy wymienić. Co w żaden sposób nie umniejsza rangi pozostałych wydarzeń.

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego