Wielkopolski Portal Senioralny

Poznań – Małe historie

Poznań – Małe historie
    Zapraszamy Państwa na wystawę "Małe historie", która podsumowuje całoroczny projekt "Zamek OTWARTY. Kultura dla seniorów zależnych".

    Autorzy projektu poprosili dziesięciu seniorów z dwóch poznańskich domów pomocy społecznej o to, by podzielili się swoimi wspomnieniami. Udało się zarejestrować kilka opowieści, a tym samym uchronić je przed zapomnieniem. Są to cenne osobiste wypowiedzi o życiu codziennym, dojrzewaniu i młodości w Poznaniu i Wielkopolsce przed 1945 rokiem i później. Autorzy projektu liczy, że tych kilka senioralnych opowieści spotka się z zainteresowaniem współczesnych. Są to wielowarstwowe, piętrowe opowieści, w których „wielka historia” miesza się z tą osobistą, podręczną, kieszonkową. To piękne relacje o zwykłym/niezwykłym życiu. Na wystawie będzie można wysłuchać nagrań i obejrzeć fotografie wypowiadających się seniorów.

    Otwarcie wystawy odbędzie się  w Holu Wielkim CK Zamek, przy ul. Św. Marcin 80/82 w piątek 21 grudnia, godz. 13.00. Wystawę będzie można oglądać i słuchać do 20 stycznia 2019. Projekt został sfinansowany z Funduszu Promocji Kultury Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego