Wielkopolski Portal Senioralny

Poniec – Nie jesteś sam

Poniec – Nie jesteś sam
    Poprawa życia osób starszych możliwa jest dzięki środkom samorządowym, rządowym a także unijnym. Coraz częściej trafiają one do małych miejscowości.

   Jedną z nich jest Poniec koło Gostynia, gdzie dzięki środkom unijnym będzie realizowany projekt „Nie jesteś sam”. Powstanie tutaj klub seniora, w którym będą się odbywały zajęcia warsztatowe oraz gimnastyczne. Nie zabraknie także kącika bibliotecznego. Oprócz codziennych zajęć seniorzy będą także wyjeżdżali do kina teatru i na wycieczki. Natomiast seniorzy nie wychodzący z domu będą mieli zapewnione usługi asystentów, pielęgniarek i rehabilitantów. Powstanie także specjalne mieszkanie, w którym tacy seniorzy będą uczyli się samodzielnego życia.

   Poniec jest siedzibą gminy miejsko-wiejskiej i znajduje się w powiecie gostyńskim na ziemi leszczyńskiej. Miasto zamieszkuje 2 800 osób.

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego