Wielkopolski Portal Senioralny

Piła – film o Powstaniu Wielkopolskim

Piła – film o Powstaniu Wielkopolskim
    W tym roku przypada nie tylko 100. rocznica odzyskania niepodległości, ale co dla naszego regionu istotne 100. rocznica Powstania Wielkopolskiego.

     Z tej okazji odbędą się w wielkopolskich miastach liczne imprezy upamiętniające to wydarzenie. Jednym z nich jest projekcja fabularyzowanego filmu dokumentalnego „Powstanie Wielkopolskie – Bitwa o Chodzież”. Obraz został zrealizowany przez pilską telewizję kablową TV ASTA. Jego akcja toczy się w Chodzieży, wielkopolskim miasteczku z blisko 600-letnią historią. Konspiratorzy, pod groźbą utraty życia, przygotowują się do wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Film przedstawia historię wojsk powstańczych, dowodzonych przez porucznika Włodzimierza Kowalskiego, który staje na czele kompanii mających za zadanie zdobyć Chodzież. Po pierwszej nieudanej próbie zdobycia miasta przy pomocy fortelu, organizuje wojska do walki zbrojnej.

    Projekcja tego ciekawego filmu odbędzie się we wtorek 23 października o godzinie 19.00 w Regionalnym Centrum Kultury w Pile mieszczącym się na pl. Staszica 1. Wstęp jest bezpłatny.

2 komentarzy

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego