Wielkopolski Portal Senioralny

Po co nam targi Viva Seniorzy?

Po co nam targi Viva Seniorzy?
     Po raz kolejny odbędą się w Poznaniu  największe w Polsce Targi produktów i usług dla osób starszych. Czy spełniają jednak one oczekiwania wszystkich seniorów?

    W niemal każdym europejskim kraju targi o takiej tematyce są imprezami o ugruntowanej renomie i tradycji. Gromadzą setki wystawców i dziesiątki tysięcy zwiedzających. Poznańska impreza Viva Seniorzy (dawniej Aktywni50+) to pierwsze tego typu targi w Polsce. Impreza jeszcze nie osiągnęła takiego rozmachu, jak w krajach starej Europy. Tam wszyscy wiedzą, że tzw. srebrna gospodarka napędza koniunkturę rozwoju gospodarczego. My się dopiero tego uczymy. Podczas poznańskich targów seniorzy będą mogli zarówno znaleźć oferty aktywizacji zawodowej, jak i wyjazdów wakacyjnych i sanatoryjnych. Ponadto będą mogli uczestniczyć w zajęciach ruchowych takich jak gimnastyka 60+, joga, sesje Tai Chi, czy fitness latino. Odbędą się także warsztaty literackie, tworzenia kartek okolicznościowych i filcowania. Trudno się jednak oprzeć wrażeniu, że potrzeby osób starszych pojmowane są przez organizatorów bardzo stereotypowo. Nie łatwo doszukać się tutaj interesujących propozycji dla najmłodszych seniorów. Są wśród nich m.in. emerytowani urzędnicy, nauczyciele, menadżerowie itp. Doskonale poruszają się w Internecie i tam znajdą wszystko, czego potrzebują. Po prostu nie interesuje ich nauka filcowania i tworzenia kartek okolicznościowych. Wolą pójść na koncert rockowy, ambitny film, czy wziąć udział w rajdzie samochodowym. Seniorzy są bardzo zróżnicowaną grupą, zarówno pod względem wykształcenia, statusu materialnego, ale i również wieku. Aby zaspokoić potrzeby ich wszystkich warto o tym pamiętać.

    Targi Viva Seniorzy odbędą się w piątek i sobotę 19 i 20 października na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego