Wielkopolski Portal Senioralny

Ostrów Wlkp. – pomoc dla seniorów

Ostrów Wlkp. – pomoc dla seniorów
    Miasto pozyskało dodatkowe dwa miliony złotych na opiekę domową osób starszych. Dzięki temu do kolejnych 80 seniorów będą codziennie przychodziły opiekunki.

    Pieniądze pochodzą z Unii Europejskiej. Dzięki nim Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej będzie mógł zatrudnić kolejne opiekunki. Pozwoli to na objęcie opieką kolejnych 80 osób. - Chodzi o to, aby seniorzy mogli jak najdłużej pozostać w swoich mieszkaniach a nie w Domach Opieki - mówi Karolina Krawczyk, z biura prasowego Urzędu Miejskiego w Ostrowie. - Chcemy objąć tymi usługami opiekuńczymi osoby, które mają niskie dochody, są niesamodzielne i są pozostawione same sobie. Nasze działania polegają na tym, że opiekunki pomagają starszym osobom w codziennych czynnościach -  higienie osobistej czy uporządkowaniu domu, a także w codziennych zakupach – dodaje. Podopieczni mogą również liczyć na pomoc fizjoterapeuty. Ale może najważniejsze jest to, że seniorzy będą mieli z kim porozmawiać. Obecnie z usług opiekuńczych ostrowskiego MOPS-u korzysta blisko pół tysiąca osób.

1 komentarz

  • Essekly
    Essekly wtorek, 28 luty 2023 10:54 Link do komentarza

    generic cialis online pharmacy If the fistula cannot be identified, imaging studies such as an ultrasound, CT scan, or an MRI may be performed

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę