Wielkopolski Portal Senioralny

Poznań – Senioralni

Poznań – Senioralni
     Już po raz ósmy październik będzie miesiącem, w którym seniorzy znajdą się w centrum uwagi. Wynika to z faktu, że są zdecydowanie liczniejszą grupą niż „młode wilki”.

    W Poznaniu mieszka ponad 145 tysięcy osób w wieku powyżej 60. roku życia. Oznacza to, że co czwarty mieszkaniec jest seniorem. Zapewne dlatego władze miasta organizują ich święto.
W tym roku zapowiada się wyjątkowo imponująco. Oprócz przekazania kluczy do miasta odbędzie się wręczenie certyfikatów firmom wyróżnionym w konkursie Miejsce Przyjazne Seniorom. Głównym organizatorem jest Centrum Inicjatyw Senioralnych. Wspólnie z wieloma partnerami przygotowano wiele spotkań, warsztatów, drzwi otwartych, badań profilaktycznych i wystaw. W programie „Senioralnych” znajdują się wycieczki do ciekawych miejsc w Poznaniu, spotkania z ekspertami z zakresu prawa i ubezpieczeń społecznych oraz poradnictwo skarbowe. Jak zwykle nie zabraknie inspirujących wykładów i propozycji na aktywne spędzenie czasu. Odbędą się również warsztaty z rozwoju osobistego. W tym roku, po raz pierwszy, w ramach jesiennej imprezy odbędą się Targi Viva Senior. W dniach 19 i 20 października na terenie poznańskich MTP zaprezentują się wielkopolscy seniorzy. Nie zabraknie licznych ofert adresowanych dla tej grupy społecznej.

    Głównym organizatorem jest Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu. Współorganizatorem są Międzynarodowe Targi Poznańskie, Miasto Poznań oraz Samorząd Województwa Wielkopolskiego.

Media

{YouTube}
{/YouTube}

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego