Wielkopolski Portal Senioralny

Święto ziemniaka

Święto ziemniaka
    Już po raz siódmy Muzeum Narodowe Rolnictwa w Szreniawie koło Poznania zaprasza na imprezę Poznańska pyra.

    Od dawna wiadomo, że Wielkopolanie słyną z uprawy ziemniaków. Jako, że jesień jest porą ich zbiorów organizatorzy pragną przypomnieć jak kiedyś wyglądały prace polowe. Na początek uczestnicy będą mogli zobaczyć w jaki sposób ręcznie wykopywano ziemniaki. Zapoznają się także ze zbiorami za pomącą konnej kopaczki oraz kombajnu ziemniaczanego. Nie zabraknie także prezentacji transportu konnego zbiorów oraz służącej do tego w późniejszych czasach lokomobili parowej H. Cegielskiego. Oprócz tego odbędą się występy artystyczne. Nie zabraknie również przysmaków. Będą pyry z gzikiem z parownika, potrawy tradycyjnej kuchni wielkopolskiej takie jak zupa ziemniaczana, placki ziemniaczane, kopytka, czy ziemniaki z ogniska.

    Impreza odbędzie się w niedzielę 7 października w godzinach 11 – 17. Wstęp jest bezpłatny.

Media

{YouTube}
{/YouTube}

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego