Wielkopolski Portal Senioralny

W Wolsztynie, jak w Ameryce

W Wolsztynie, jak w Ameryce
      Lato obfituje w liczne koncerty plenerowe. W Wolsztynie przez trzy dni będzie można posłuchać wywodzącej się z Ameryki muzyki country.

     Muzyka country powstała w pierwszym dziesięcioleciu XX wieku z ballad kowbojskich i traperskich, śpiewanych przez wędrownych grajków wyposażonych w bardzo skromne instrumenty takie, jak banjo, gitara, skrzypce itp. Utwory country to z reguły dynamiczne proste piosenki oparte na schemacie rockandrollowym oraz liryczne ballady, nierzadko grane w rytmie walca. Ich teksty opowiadają o codziennych sprawach takich, jak miłość, praca, zabawa, problemy finansowe, kłopoty z dziećmi itp.

     Od dziewięciu lat do Wolsztyna zjeżdżają się zespoły grające muzykę country i prezentują ją licznej publiczności. W tym roku przez trzy dni zaprezentują się wykonawcy nie tylko z Polski, ale również z Norwegii, Francji i USA. Warto zatem wybrać się do Wolsztyna na IX Festiwal Czyste Country. Odbędzie się on w dniach 10 – 12 sierpnia. Bezpłatne koncerty będą miały miejsce w wolsztyńskim City Park.

Media

{YouTube}
{/YouTube}

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego