Wielkopolski Portal Senioralny

Gniezno – rusza system teleopieki

Gniezno – rusza system teleopieki
     Władze miasta postanowiły uruchomić pilotażowy program dla samotnych seniorów, którzy ze względu na zły stan zdrowia potrzebują stałego nadzoru.

    Gniezno jest kolejnym miastem Wielkopolski, który uruchamia system teleopieki dla seniorów. Od sierpnia będzie mogło skorzystać z niego 30 mieszkańców miasta. Każdy z nich zostanie wyposażony w specjalną bransoletkę. Jest to urządzenie nadawczo-odbiorcze wyposażone w kartę SIM, z abonamentem zapewniającym połączenie z telecentrum. Tam przez 24 godziny na dobę będą dyżurowali wykwalifikowani teleopiekunowie. Bransoletka reaguje na nagły upadek i automatycznie wysyła sygnał alarmowy. Posiada również przycisk bezpieczeństwa, który daje możliwość wezwania pomocy. Naciśnięcie guzika spowoduje połączenie się kwalifikowanego teleopiekuna, którego zadaniem będzie ocena sytuacji i odpowiednia reakcja. Będzie to wezwanie członka rodziny lub sąsiada posiadającego klucz do mieszkania, wezwanie służb medycznych i udzielenie im kompleksowych informacji o seniorze na podstawie danych zawartych w Karcie Informacyjnej. Pilotażowy program będzie realizowany do końca roku. Finansowany on jest ze środków Miasta Gniezna.

1 komentarz

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego