Wielkopolski Portal Senioralny

Puszczykowo - miejsce dla seniorów

Puszczykowo - miejsce dla seniorów
    Puszczykowo z trzech stron otoczone jest Wielkopolskim Parkiem Narodowym. Przez miejscowość malowniczo wije się rzeka Warta. Nie ma tutaj wysokiej zabudowy, dominują domy jednorodzinne. Dlatego nazywane jest miastem - ogrodem.

      Na początku XX wieku Puszczykowo było miejscowością uzdrowiskową i stanowiło miejsce wypoczynku dla tysięcy mieszkańców Poznania. Obecnie coś z tego klimatu jeszcze pozostało.  Oprócz samej przyrody i doskonałego powietrza największą atrakcją miejscowości jest Muzeum - Pracownia Literacka Arkadego Fiedlera. Są tam liczne pamiątki z dalekich podróży oraz same książki.  Dom, w którym tworzył pisarz otoczony jest Ogrodem Kultur. Znajdują się w nim repliki licznych egzotycznych posągów. Dużą atrakcję jest replika statku Krzysztofa Kolumba "Santa Maria" wykonana w skali 1:1. Nieopodal Puszczykowa  znajduje Jezioro Góreckie z zagospodarowanym szlakiem spacerowym oraz Pałac w Rogalinie. Warto więc wybrać się na dłużej do Puszczykowa.

     Doskonałym miejscem na nocleg jest "Zielony Zakątek" położony przy lesie i nieopodal malowniczego Zakola Warty. Ośrodek posiada 16 miejsc noclegowych w pokojach 2, 3 oraz 4 osobowych. Wszystkie one posiadają łazienki, telewizor LCD oraz bezprzewodowy dostęp do Internetu. Do dyspozycji gości jest aneks kuchenny i pralka, a na zewnątrz duży ogrodzony parking. I co istotne, ceny są bardzo przystępne. Aby zarezerwować nocleg wystarczy zatelefonować pod nr 601 725 693.
 .
 

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego