Wielkopolski Portal Senioralny

Pomiędzy słowami w kinie Helios

Pomiędzy słowami w kinie Helios
     „Beyond words”, to oryginalny tytuł filmu polsko-niemieckiego, w reżyserii Urszuli Antoniak. Zrealizowała dopiero trzy filmy, ale wszystkie były świetnie przyjęte przez krytykę. Za swój debiut "Nic osobistego" dostała nagrodę w na prestiżowym festiwalu filmowym w Locarno..

    Film jest w połowie zrealizowany po niemiecku, a w połowie po polsku. Dlatego na początku jesteśmy przekonani, że Michael naprawdę jest Niemcem. Wszystko zmienia się, gdy zaglądamy mężczyźnie do domu – obserwując go w codzienności, widzimy, że nieustannie uczy się języka, by nikt nie doszukał się w jego wymowie obcego akcentu. Cała sytuacja zmienia się, gdy do Berlina przyjeżdża ojciec Michała (Andrzej Chyra), którego ten nigdy nie miał okazji poznać. Wówczas przerzucamy się na język ojczysty, a główną osią filmu staje się trudna relacja między ojcem a jego synem. Wizyta ojca, którego uważał za martwego, dodatkowo budzi w nim to poczucie obcości i niepewności związanej ze swoją tożsamością. On sam również zauważa, że Michał jest jakby dwiema osobami w jednej – przemiana zachodzi w nim już wtedy, gdy przestaje mówić po niemiecku i zaczyna po polsku.

    Kolejny seans, adresowany głównie do seniorów, odbędzie się w czwartek 12 lipca o godz. 13.00 i 18.00 w poznańskim Kinie HELIOS w Galerii "Posnania" przy Rondzie Rataje. Projekcje odbędą się również w tych samych godzinach w kinach Helios w Pile i Kaliszu. Natomiast w Koninie i Gnieźnie tylko o godz. 18.00. Promocyjna cena biletu wynosi 10 zł. Więcej informacji znajduje się na stronie  www.kulturadostepna.pl

Dodatkowe informacje

  • Do zobaczenia w sieci kin: Do zobaczenia w sieci kin

Media

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego