Wielkopolski Portal Senioralny

Atrakcje Wielkopolski – kopalnia w Kłodawie

Atrakcje Wielkopolski – kopalnia w Kłodawie
      Wszyscy zazwyczaj myślimy, że jak kopalnia soli to tylko w Wieliczce. Ale nie ma nic bardziej mylącego. Od lat sól wydobywa się głównie w Wielkopolsce.

    Kopalnia soli w Wieliczce to miła historia i cenne źródło zarobkowania na turystach. Ale prawda jest o wiele bardziej brutalna. Po II wojnie światowej najważniejsza w Polsce była Kopalnia Soli w wielkopolskim Wapnie. To tutaj wydobywano najczystszą w Europie sól. Jednak w 1987 kopalnia została zalana przez wdzierającą się wodę. Na dodatek zapadło się pół miejscowości. Część z pracujących tam górników przeniesiono do siostrzanej kopalni w Kłodawie. Właśnie tam od kilku lat jest dostępna dla wszystkich chętnych trasa turystyczna. Program zwiedzania obejmuje prelekcję na temat historii powstania złóż kłodawskich oraz zastosowania soli, zjazd windą na poziom 600 m pod powierzchnią ziemi,  przejście wyrobiskami korytarzowymi do podziemnej kaplicy św. Kingi - opiekunki górników solnych. Program obejmuje także zwiedzanie wyeksploatowanych komór solnych. Daje też możliwość zobaczenia maszyn używanych w podziemnym górnictwie solnym i innych osobliwości górnictwa solnego. Zwiedzanie zajmuje 2,5 godziny. Dla seniorów koszt wycieczki stanowi 30 zł.


Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego