Wielkopolski Portal Senioralny

Niepodległa w Murowanej Goślinie

Niepodległa w Murowanej Goślinie
    Od pewnego czasu w Murowanej Goślinie niedaleko Poznania funkcjonuje park o nazwie „Dzieje”. Pomysłodawcy postanowili w nim co roku organizować wielkie plenerowe widowiska historyczne.

   Wcześniej nosiły one nazwę „Orzeł i krzyż”, ale w tym roku postanowili dodać podtył „Niepodległa”. Być może wynika to z faktu otrzymania dotacji z rządowego programu o tej samej nazwie? Tak, czy inaczej tradycyjny scenariusz widowiska został w tym roku wzbogacony o elementy związane z 100 rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości.  - Powstanie specjalna scena, gdzie wszystkie wątki związane z 1918 r. zostaną odpowiednio wyeksponowane - mówi Tomasz Łęcki, prezes Stowarzyszenia Dzieje, które organizuje w Murowanej Goślinie plenerowe widowiska historyczne "Orzeł i krzyż".  - W ciągu półtorej godziny widzowie mogą poznać historię naszego kraju w największym skrócie – dodaje. Ale to tylko dobre samopoczucie organizatora. Tysiącletniej historii Polski nie da się przecież opowiedzieć w 90 minut widowiskiem typu światło i dźwięk. Mimo to zapraszamy seniorów ze swoimi wnakami do obejrzenia tego widowiska. Może to być dobry zaczynek do zainteresowania najmłodszych dziejami Polski.

   Tegoroczne widowisko będzie można zobaczyć w piątek i sobotę 29 i 30 czerwca oraz 6, 7 i 13, 14 lipca. Początek zawsze o godz. 21.30. Ale już dwie godziny wcześniej rozpoczyna się w karczmie „Rzym” Biesiada Staropolska. Niestety uczestnictwo w imprezie kosztuje seniorów 40 zł od osoby.

Media

{YouTube}
{/YouTube}

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego