Wielkopolski Portal Senioralny

Don Vasyl w Pleszewie

Don Vasyl w Pleszewie
     Któż z nas nie lubi piosenek cygańskich? Od wielu lat najbardziej znanym w Polsce piosenkarzem cygańskim jest 67 letni Don Vasyl.

     Na scenie występuje od 12 roku życia. W 1987 założył zespół artystyczny „Don Wasyl i Roma”, który zmienił później nazwę na „Don Vasyl i Cygańskie Gwiazdy”. Jest organizatorem i pomysłodawcą Międzynarodowego Festiwalu Piosenki i Kultury Romów odbywającego się nieprzerwanie od 21 lat. Cygańskie zespoły muzyczne mają w Polsce długą tradycję. W 1971 roku przy Estradzie Poznańskiej powstał bodaj najsłynniejszy „Cygański Zespół Pieśni i Tańca ROMA”. Odniósł on ogromny sukces artystyczny i komercyjny. Występował nie tylko w Polsce i ościennych krajach, ale również we Francji, Szwecji, Kanadzie i Stanach Zjednoczonych. Wielu muzyków romskich wywodzących się z tego zespołu  uważa, że Don Vasyl uprawia takie cygańskie disco polo. Nie zmienia to faktu, że lubimy słuchać jego piosenek.

    Koncert odbędzie się na Rynku w ramach Dni Pleszewa w niedzielę 24 czerwca o godz. 18.30. Wstęp jest oczywiście bezpłatny.

Media

{YouTube}
{/YouTube}

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego