Wielkopolski Portal Senioralny

Lato swarzędzkich seniorów

Lato swarzędzkich seniorów
 Dla seniorów ze Swarzędza lato zaczęło się wcześnie. Już  w czerwcu 60 osób wyjechało do Międzywodzia, gdzie odpoczywali, korzystając z ciszy, pięknej plaży oraz morskiego powietrza.

Zajęcia w lipcu i sierpniu są inne niż w pozostałych miesiącach. Niektórzy z seniorów są zajęci: pracują w ogródkach, wypoczywają na działkach, zajmują się wnukami lub podróżują. Pozostali mogą korzystać z warsztatów. W lipcu odbyły się cztery tygodniowe warsztaty. Pierwszy był filmowy, na którym oglądano ciekawe filmy, a później dyskutowano o nich. Tydzień muzyczny był przepełniony śpiewem. Uczestnicy warsztatów przypominali sobie przeboje z młodości. Bawili się przy dźwiękach keyboarda i jednocześnie poznawali techniki emisji głosu. Kolejny tydzień zajęły warsztaty fotograficzne. Były zajęcia z historii fotografii, podstaw kadrowania oraz znaczenia światła w fotografii. Odbyła się również sesja zdjęciowa w plenerze. W ostatnim tygodniu lipca odbyły się warsztaty krawieckie. Seniorki przygotowywały różne kapelusze - z małym rondem lub z dużym. Niektóre z nich były przewiązane wstążką a inne ozdobione kwiatami. Natomiast w sierpniu odbędą się tygodniowe warsztaty twórczego pisania, warsztaty plastyczne, sportowe oraz warsztaty kosmetyczne - po których odbędzie się sesja zdjęciowa z kapeluszami. Swarzędzcy seniorzy mają w czym wybierać. Jeśli jeszcze tego nie zrobili, to wystarczy, że zgłoszą się do Centrum Aktywności Seniora mieszczącym się w Swarzędzu przy ul. Piaski 4.

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę