Wielkopolski Portal Senioralny

Oborniki – seniorzy na Uniwersytecie

Oborniki – seniorzy na Uniwersytecie
    W Wielkopolsce działa wiele Uniwersytetów Trzeciego Wieku. I co ciekawe, zlokalizowane są one głównie w małych lub bardzo małych wielkopolskich miastach.

    Trochę paradoksalnie Uniwersytety Trzeciego Wieku w wakacje przestają działać. A szkoda, bo seniorom zegar inaczej odmierza czas niż dwudziestoletnim studentom. Co prawda nie trzeba latem uczyć się, ale można wyjeżdżać na wspólne wycieczki, czy nawet wczasy. Tak też postąpił Uniwersytet Trzeciego Wieku w Obornikach. Zaprasza on swoich słuchaczy w połowie lipca na spływ kajakowy. W programie przewidziano pieczenie kiełbasek przy ognisku. Niestety na pozostałe zajęcia trzeba będzie poczekać kolejne dwa miesiące. Tyle że dwa miesiące dla osoby samotnej to czas niewyobrażalnie odległy. Ten problem oczywiście dotyczy wszystkich Uniwersytetów Trzeciego Wieku w całej Polsce. Aby oddać jednak sprawiedliwość aktywnym seniorom z Obornik to trzeba powiedzieć, że jesienią będzie się sporo działo. Oprócz cyklicznych wykładów wznowią swoją działalność sekcje komputerowe, językowe, rękodzieła, tańca towarzyskiego i wiele innych.

    Biuro Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Obornikach mieści się w budynku Biblioteki Publicznej przy ul. Kopernika - I piętro, wejście przez klatkę schodową z boku budynku Biblioteki. Biuro czynne: wtorki w godz. 1600 do 1800 i w czwartki w godz. 10.00 do 12.00.  Opłaty za udział w zajęciach są symboliczne. Wpisowe to 10 zł, czesne za cały rok akademicki to zaledwie 50 zł. Natomiast opłata za 1 godzinę zajęć w sekcjach, to zaledwie 6 zł.

Skomentuj

Podając swój adres email oraz Imię/Nazwa użytkownika robisz to dobrowolnie i jednocześnie zgadzasz się na opublikowanie Twojego komentarza oraz Iminia/Nazwy użytkownika oraz zapisanie Twoich danych w bazie osób udzielających komentarze. Redakcja nie będzie tych danych używać w żaden inny sposób, w tym nie będzie wysyłać Tobie żadnych materiałów reklamowych. Twoje dane zostaną zapisane, przechowywane i administrowane przez redakcję (pełne dane w dziale KONTAKT). Masz prawo w każdym momencie do bezpłatnego i skutecznego usunięcia Swoich danych pisząc stosowną prośbę drogą mailową na adres redakcja@brawosenior.pl.

Powrót na górę
um
Rops
logo powiat poznanski
logo poznań

Przedstawione treści wyrażają poglądy realizatora projektu i nie muszą odzwierciedlać oficjalnego stanowiska Samorządu Województwa Wielkopolskiego